Unilever

Dezynfekcja, mająca na celu likwidację bakterii, wirusów i grzybów, służy jako profilaktyka zakażeń i ogranicza ryzyko rozwoju poważnych chorób. Środki dezynfekcyjne mogą być stosowane w różnych miejscach, włączając prywatne domy, szpitale, galerie handlowe, hotele czy restauracje. Istotne jest, aby środki do dezynfekcji powierzchni zawierały co najmniej 70% alkoholu. W ofercie dostępne są różnorodne środki dezynfekcyjne, przeznaczone do różnych celów, takich jak dezynfekcja podłóg, powierzchni, sanitariatów, stali szlachetnej, szyb i szkła. Używanie produktu zgodnie z zaleceniami producenta jest kluczowe dla skuteczności dezynfekcji. Stosowanie środków dezynfekcyjnych wymaga przestrzegania kilku zasad, takich jak pokrycie całej powierzchni, przestrzeganie zalecanego czasu stosowania i prawidłowe rozcieńczanie środków dezynfekcyjnych dostępnych jako koncentraty.

Filtr produktów

Środki dezynfekujące – po co się je stosuje?

Najważniejszym celem dezynfekcji jest zlikwidować bakterie, wirusy i grzyby. Stosuje się ją w ramach profilaktyki zakażeń wywołanych wspomnianymi drobnoustrojami. Tym sposobem można w znaczący sposób ograniczyć ryzyko wystąpienia groźnych chorób, do których rozwoju bezpośrednio przyczyniają się właśnie mikroorganizmy.

W naszym asortymencie znajdziesz profesjonalne środki do dezynfekcji, które można stosować zarówno w prywatnych domach czy w ogólnodostępnych miejscach takich jak szpitale, ośrodki zdrowia, galerie handlowe, hotele czy restauracje. Znajdziesz tutaj zarówno środki do dezynfekcji narzędzi, jak i środki do dezynfekcji podłóg i całych pomieszczeń.

Na co zwrócić szczególną uwagę wybierając środek do dezynfekcji powierzchni?

Środki do dezynfekcji powierzchni są skuteczne wtedy i tylko wtedy, gdy w ich składzie znajduje się alkohol o stężeniu wynoszącym co najmniej 70%. Pamiętaj, że środki do dezynfekcji pomieszczeń niezawierające alkoholu nie zwalczą mikroorganizmów.

Chcąc mieć całkowitą pewność, że wybrany środek dezynfekujący ma cechy charakterystyczne dla preparatów tego typu, sprawdź, czy został on zgłoszony do Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych (URPL). URPL jest instytucją, która wydaje zgodę na wprowadzenia do obrotu produktów o działaniu biobójczym, po wcześniejszym zweryfikowaniu ich skuteczności. Tyczy się to zarówno preparatów do dezynfekcji powierzchni, jak i substancji o działaniu dezynfekującym przeznaczonych do skóry.

Środki do dezynfekcji – przeznaczenie

W naszym asortymencie znajdziesz środki dezynfekujące o różnym przeznaczeniu. Dostępne są preparaty do dezynfekcji:

  • podłóg i posadzek,
  • powierzchni,
  • sanitariatów,
  • stali szlachetnej,
  • szyb i szkła

Dlatego właśnie kupując środki do dezynfekcji, musisz zwrócić szczególną uwagę na zalecenia producentów dotyczące ich stosowania. Używanie produktu niezgodnie z przeznaczeniem może sprawić, że nie zadziała on tak, jak powinien – nie zniszczy chorobotwórczych drobnoustrojów, a zatem podstawowy cel dezynfekcji nie zostanie spełniony.

Dlaczego dezynfekcja z użyciem specjalistycznych preparatów jest taka ważna?

Na powierzchniach bytują chorobotwórcze drobnoustroje różnego typu. Osiadają podczas kaszlu, kichania czy nawet mówienia przez osobę, która jest ich nosicielem. W momencie, gdy osoba zdrowa dotknie skażonej powierzchni, istnieje bardzo duże ryzyko, że mikroorganizm przedostanie się do jej organizmu i stanie się odpowiedzialny za rozwój poważnej choroby. Dlatego tak ważne jest, aby w miejscach użytku publicznego dezynfekcja była przeprowadzana systematycznie, przy zachowaniu zaleceń producenta znajdujących się na opakowaniu środka do dezynfekcji i przestrzegając określonych zasad, które znajdziesz poniżej.

Jak prawidłowo stosować środki dezynfekcyjne?

Aby wybrany preparat do dezynfekcji zadziałał, trzeba go zastosować, pamiętając o kilku ważnych zasadach.

1. Pokryj całą powierzchnię - należy mieć świadomość, że środek do dezynfekcji działa tylko i wyłącznie tam, gdzie został naniesiony. Zatem należy nim spryskać całą powierzchnię albo w inny sposób ją nim pokryć. Istotne jest także to, aby przed przeprowadzeniem dezynfekcji oczyścić wskazane miejsce z kurzu i brudu.

2. Przestrzegaj czasu stosowania - o czym jeszcze trzeba pamiętać, stosując środki dezynfekcyjne? Niezwykle istotne jest, aby przestrzegać zaleconego przez producenta czasu stosowania. Preparaty dezynfekujące potrzebują po prostu trochę czasu, aby skutecznie zwalczyć zarazki. W przeciwnym razie drobnoustroje nie zostaną unieszkodliwione.

3. Pamiętaj o prawidłowym stężeniu - chemia do dezynfekcji dostępna jest w postaci koncentratów i gotowych roztworów. O ile gotowe roztwory można od razu użyć, to koncentraty w pierwszej kolejności należy rozcieńczyć. Przy ich rozcieńczaniu bardzo ważne jest, aby być precyzyjnym. Jeśli środek dezynfekcyjny zostanie zastosowany w zbyt małej ilości, zwyczajnie nie zadziała. W przeciwnym razie może uszkodzić powierzchnię, na której zostanie użyty.