Aquí aparecerán los productos vistos recientemente.
Aquí aparecerán los productos observados.
Na to pytanie szuka odpowiedzi wielu rodziców małych dzieci. Wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji maluszka. Podczas obserwacji, można dostrzec zmiany w zachowaniu dziecka. To na nie powinno zwrócić się szczególną uwagę. Nie ma jednej złotej zasady, która wskazywałaby, jak i kiedy zacząć naukę korzystania z nocnika.
Dzieci rozwijają się we właściwym dla siebie tempie, zadaniem rodzica jest odpowiednia reakcja na jego zachowanie. Malec sam pokaże, czego obecnie potrzebuje i czy jest gotowy na przygodę z nocniczkiem.
Podczas obserwacji, można dostrzec najdrobniejsze zmiany w zachowaniu pociechy. Pierwsze znaki wskazujące na gotowość, to zainteresowanie toaletą i wszystkim, co się w niej znajduje, a także tym, co robią w niej inne osoby.
To kolejne z sygnałów, mogących wskazywać na chęć skorzystania z urządzeń toaletowych:
- niektóre dzieci słowami określają chęć skorzystania z nocnika, mogą to być pojedyncze słowa lub krótkie zdania
- gesty, wskazywanie na mokrą pieluszkę i w kierunku toalety, przynoszenie nocnika
- sucha pieluszka po drzemce.
Nocnik antypoślizgowy dla dzieci Cars Bisk
Jeżeli nocnik będzie atrakcyjny dla dziecka, chętniej może chcieć z niego korzystać. Z tego powodu należy wybrać go wraz z dzieckiem. Dostępność jest duża, jednak często najprostsze rozwiązania sprawdzają się najlepiej. Tradycyjne z odpowiednim motywem dla chłopca lub dziewczynki, dodatkowo zachęcą do posługiwania się nimi.
Podest antypoślizgowy dla dzieci
Kolejnym etapem nabywania samodzielności w łazience jest przejście z nocnika na toaletę. Aby dziecko czuło się bezpiecznie i nie obawiało siadania na sedes, warto skorzystać z nakładki i podestu.
Obserwując zachowanie i zainteresowania dziecka, rodzic powinien indywidualnie dostosować porady do potrzeb maluszka.
Autor: Katarzyna Szumska