Czyszczenie i dezynfekcja łazienki - 5 najlepszych sposobów na utrzymanie porządku w toalecie
Utrzymanie prawidłowej higieny w łazience zależy od poziomu czystości, jaki staramy się zachować. Stosowanie odpowiednich środków do zabrudzonych powierzchni jest konieczne w celu skutecznego usuwania zanieczyszczeń.
Utrzymanie prawidłowej higieny w łazience zależy od poziomu czystości, jaki staramy się zachować. Stosowanie odpowiednich środków do zabrudzonych powierzchni jest konieczne w celu skutecznego usuwania zanieczyszczeń.
Jak często powinniśmy sprzątać łazienkę?
Czyszczenie łazienki powinno odbywać się przynajmniej raz w tygodniu. Bakterie gromadzące się na urządzeniach łazienkowych mogą niekorzystnie wpływać na nasze zdrowie. Stosowanie właściwych środków pomaga wyczyścić i zdezynfekować brudne powierzchnie. Codzienne dbanie o ład w toalecie, odkładanie rzeczy na miejsce i cotygodniowe sprzątanie sprawi, że toaleta będzie czysta i zadbana.
Zobacz również: Wkłady do pisuarów – jaką funkcję pełnią i dlaczego warto w nie zainwestować?
Sprzątanie toalety, od czego zacząć?
Warto zacząć od skompletowania sprzętów do sprzątania, które ułatwią nam wyczyszczenie łazienki:
- ręcznik papierowy w roli lub składce,
- ścierki i gąbki,
- rękawice ochronne,
- środki do czyszczenia i dezynfekcji
Podczas porządkowania łazienki niepotrzebne rzeczy najlepiej wynieść, natomiast pozostałe przybory toaletowe odłożyć w wyznaczone miejsce. Uprzątnięcie przedmiotów z przestrzeni łazienki sprawi, że toaleta wyda nam się czystsza.
Sprawdź także: Przewodnik po workach na śmieci.
5 najlepszych sposobów na utrzymanie porządku w łazience?
Środki czystości stosowane podczas mycia misy WC
Ważnym środkiem do czyszczenia toalety jest odkamieniacz, regularne stosowanie preparatu sprawia, że osad z kamienia jest łatwiejszy do usunięcia. Środek do walki z kamieniem Clean antybakteryjny żel usuwa bakterie i pozostawia przyjemny zapach w toalecie.
Bardzo dobrym preparatem do wybielania misy WC i usuwania zabrudzeń jest Chlor Clean żel skutecznie usuwa przebarwienia dzięki zawartości chloru.
Płyny do mycia szyb i luster
Zawieszone nad umywalką lustro ulega zabrudzeniom podczas wykonywania codziennych czynności higienicznych. Bardzo dobrym środkiem do mycia szyb i szkła jest płyn Glass Clean. Środek pozostawia efekt anty-soiling, dzięki czemu brud wolniej się osadza. Wyposażony w spryskiwacz profesjonalny środek do mycia szyb jest łatwy w użyciu i nie pozostawia smug.
Czyszczenie urządzeń sanitarnych
Mycie urządzeń sanitarnych takich jak umywalka, wanna czy prysznic to czynność, którą wykonujemy zazwyczaj raz w tygodniu a czasami i rzadziej. Podczas czyszczenia ceramiki sanitarnej warto zastosować płyn przeznaczony do mycia pomieszczeń wilgotnych. Preparat Bucasan® Clear to środek usuwający wapień, brud i resztki mydła, koncentrat posiada działanie antybakteryjne i efekt easy-to-clean oznaczający, że czyszczenie jest łatwiejsze.
Płyn do mycia podłóg w łazience
Każdy rodzaj powierzchni wymaga stosowania odpowiednich środków myjących. Jaki płyn do podłogi wybrać?
- płyn do mycia podłóg gresowych
- zasadowy - środek działa w głębi porów, rozpuszcza tłuste i oleiste zabrudzenia,
- kwaśny - Preparat usuwa osady cementowe, wapienne, a także rdzę.
Środek Erolcid® można stosować z zasadowym preparatem Erol®, w celu osiągnięcia lepszej efektywności.
- płyn do podłóg drewnianych
dobrym środkiem do mycia podłóg jest Cif Wood Cleaner, który zapewnia ochronę i przywraca blask drewnianej podłodze. Preparat usuwa brud, nie pozostawiając na powierzchni nieprzyjemnie wyglądających smug.
- uniwersalny płyn myjący
zastosować można również uniwersalny płyn myjący OLE OXY do podłóg z aktywnym tlenem, który wspomaga odrywanie cząsteczek brudu z zanieczyszczonej podłogi.
Czym dezynfekować powierzchnie?
Środek do dezynfekcji powierzchni Budenat LM D 447 Buzil neutralny stosowany w miejscach o dużym natężeniu ruchu zapewnia większy poziom higieny w toalecie.
Autor: Katarzyna Szumska